Wojska rosyjskie dokonały potężnego nalotu na wioskę Hatne – policja

Wojska rosyjskie dokonały potężnego nalotu na wioskę Hatne – policja

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W obwodzie kijowskim wojska rosyjskie rozpoczęły potężny atak z powietrza na wioskę Hatne – napisała kijowska policja obwodowa na Facebooku, donosi Ukrinform.

W wyniku nalotu domy prywatne uległy znacznemu uszkodzeniu.

Policja jest na miejscu i wraz z ratownikami pomaga obywatelom przezwyciężyć skutki tragedii.

Wyjaśniane są informacje o ofiarach.

Jak donosi Ukrinform, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Rosyjskie wojska ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, prowadząc masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi z użyciem artylerii, wielu wyrzutni rakietowych i pocisków balistycznych.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację. Siły Zbrojne Ukrainy przy wsparciu całego narodu odważnie stawiają opór agresji.

Ukraina oficjalnie złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze. Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Karim Khan wszczął śledztwo w sprawie sytuacji na Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-