Viola von Cramon-Taubadel - Rosja powinna zostać pozbawiona prawa weta i wykluczona z Rady Bezpieczeństwa ONZ

Viola von Cramon-Taubadel - Rosja powinna zostać pozbawiona prawa weta i wykluczona z Rady Bezpieczeństwa ONZ

wideo
Ukrinform
Po inwazji na Ukrainę na pełną skalę, pogwałceniu prawa międzynarodowego i zabiciu ludności cywilnej Rosja musi zostać wydalona z Rady Bezpieczeństwa ONZ i pozbawiona prawa weta - stwierdziła w komentarzu dla Ukrinform Viola von Cramon-Taubadel, eurodeputowana z Niemiec.

„Rosja Putina stała się państwem - „izgojem”, które rażąco naruszyło wszystkie kluczowe zasady prawa międzynarodowego - najechało na Ukrainę i zabija cywilów. Niedopuszczalne jest, aby krwawy reżim z takimi „osiągnięciami” był członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ i mógł zawetować ważne rezolucje” - powiedziała.

„Wszystkie zbrodnie popełnione przez Kreml na Ukrainie, śmierć każdego cywila zostaną dokładnie zbadane, świat odda Putinowi (reżimowi) za zasługi. W międzyczasie musimy nadal wspierać Ukrainę z całej siły i nadal izolować Rosję od cywilizowanego świata”- podsumowała polityk.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Rosyjskie wojska ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, masowo ostrzeliwują dzielnice mieszkalne ukraińskich miast i wsi za pomocą artylerii, wielu wyrzutni rakiet i pocisków balistycznych.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

Ukraina oficjalnie złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze.

av

Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-