Ukraina się broni - w obwodach odnotowuje się walki i naloty

Ukraina się broni - w obwodach odnotowuje się walki i naloty

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Według lokalnych regionalnych administracji państwowych najtrudniejszy dzień wczoraj, 1 marca, był dla Charkowa i dla obwodu charkowskiego, Żytomierza, Chersonia, Sum, obwodu donieckiego, obwodu kirowohradzkiego, obwodu mikołajowskiego i obwodu kijowskiego.

Mówi o tym raport regionalnych administracji państwowych, który jest dostępny dla Ukrinformu.

W Żytomierzu rosyjskie wojsko zbombardowało prywatne domy, co dotknęło szpital i szpital położniczy. Zniszczono 10 domów prywatnych, dwie osoby zginęły, a 12 zostało rannych.

W obwodzie kirowohradzkim ostrzelano wczoraj lotnisko wojskowe Kanatowo. Syreny zabrzmiały kilka razy w nocy i rano.

Na Wołyniu jest cicho, nawet bez alarmów lotniczych.

W Chersoniu sprzęt wojskowy wroga jest rozsiany po całym mieście.

W obwodzie zaporoskim i w Zaporożu - cicho, obwód utrzymuje obronę.

W obwodzie rówieńskim, Czerkasach, Połtawie, Iwano-Frankowsku i Chmielnickim - cicho.

W Winnicy i Tarnopolu - cicho.

Noc minęła spokojnie w obwodzie lwowskim i Czerniowcach.

W Czernihowie w nocy był alarm lotniczy – trwają walki pozycyjne na przedmieściach.

W Sumach wieczór i noc były trudne. Walka na terenach. Zniszczono dużo wrogiego wyposażenia. Obecnie ostrzał artyleryjski.

W obwodzie ługańskim w Siewierodoniecku noc minęła spokojnie, w Muratowie Rosjanie rabują miejscowych, wśród miejscowych są ofiary.

W obwodzie donieckim sytuacja jest niezwykle trudna w Wołnowacha w Mariupolu. Według Konstantynówki najeźdźcy wystrzelili trzy pociski, nie żyją, ich liczba jest ustalana. Mieszkańcy regionu są ewakuowani

W Odessie - stosunkowo cicho.

W obwodzie mikołajowskim odbyła się operacja ofensywna: kolumna wroga jest rozbita, według wstępnych danych kilkaset jednostek sprzętu.

W nocy w Dnieprze były alarmy.

W Charkowie ostrzał dzielnic mieszkalnych trwał całą noc. W nocy samoloty Su-25 zbombardowały pozycje Czuhujewa (Baszkirowka i lotnisko), miasto Charków. Są martwi i ranni.

W obwodzie kijowskim:

w rejonie Białej Cerkwi, sytuacja jest pod kontrolą. Wczoraj około godziny 22 w Białej Cerkwi dały się słyszeć dwa wybuchy, nikt nie został ranny. Nie ma terytoriów okupowanych przez najeźdźców ani grup dywersyjnych i rozpoznawczych.

Rejon Borispola - sytuacja jest pod kontrolą

Rejon Buczy - sytuacja krytyczna w Borodiance. Pod gruzami są ranni.

W Hostomelu - okresowo strzały i walki.

Na Zakarpaciu noc minęła spokojnie. Wiele osób nadal opuszcza kraj, na granicy.

Jak donosi Ukrinform, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, granatów rakietowych i pocisków balistycznych.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

Ukraina oficjalnie złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-