Siły Zbrojne utrzymują pozycje w Charkowie - 21 cywilów zginęło w ciągu 24 godzin od ataków wroga

Siły Zbrojne utrzymują pozycje w Charkowie - 21 cywilów zginęło w ciągu 24 godzin od ataków wroga

Ukrinform
Siły Zbrojne utrzymują pozycje w Charkowie - 21 cywilów zginęło w ciągu 24 godzin od ataków wroga

Wojsko ukraińskie utrzymało swoją pozycję w Charkowie, wszystkie ataki zostały odparte, a wróg rosyjski poniósł ciężkie straty – napisał na Facebooku szef charkowskiej administracji Oleh Synehubow, donosi Ukrinform.

„1 marca obrona Charkowa znajdowała się pod ciągłym ostrzałem nieprzyjacielskiego ognia, samolotów, artylerii odrzutowej i broni strzeleckiej. W drugiej połowie dnia północno-wschodnie i północne sektory miasta zostały zaatakowane przez zmechanizowane jednostki wroga. Wszystkie ataki zostały odparte, a wróg rosyjski poniósł znaczne straty - w sprzęcie ponad 40 jednostek” - napisał Synehubow.

Według niego jednostki Obrony Terrorystycznej, Policji Narodowej i Sił Zbrojnych walczyły z wrogimi grupami dywersyjnymi i rozpoznawczymi. Jedna z nich, gdy próbowała wydostać się z miasta zaatakowała szpital wojskowy. Wszystkie DRG zostały zlikwidowane. Jeden samolot wroga został zniszczony, pilot zastrzelił się po kapitulacji.

W nocy samolotami SU 25 zostały zbombardowane pozycje Czuhujewa (Bashkirovka i lotnisko), w Charkowie. Pożary spowodowane nalotem wciąż są eliminowane, pociski są detonowane.

1 marca do centrów logistycznych miasta wjechało 12 ciężarówek z żywnością i wodą pitną. Dziś planowane jest zapewnienie najpotrzebniejszym miejsc do spania.

W ciągu ostatnich 24 godzin 112 osób zostało rannych, 21 zmarło, a dane zostaną zaktualizowane.

Jak donosi Ukrinform, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Rosyjskie wojska ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, a pociski uderzają w domy.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-