Rosyjscy najeźdźcy strzelali całą noc w Mariupol - trafili w szpital położniczy

Rosyjscy najeźdźcy strzelali całą noc w Mariupol - trafili w szpital położniczy

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W obwodzie donieckim rosyjscy najeźdźcy przez całą noc ostrzeliwali Mariupol i trafili w szpital położniczy.

Wyjaśniana jest liczba ofiar i obrażeń – napisał szef donieckiej obwodowej administracji wojskowej Pawło Kyrylenko na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Kolejna noc walk w obwodzie donieckim. Kacapy nie próbują już nawet ukrywać swoich zamiarów. Strzelali po Mariupolu całą noc - w dzielnicach mieszkalnych, gdzie nie ma infrastruktury wojskowej. Trafili w szpital położniczy na lewym brzegu. Doprecyzowujemy informacje o ofiarach i rannych” – napisał szef regionu.

Zaznaczył, że nad Marinką i Kurachowem słychać było też samoloty, potem wybuchy, ustalane są szczegóły.

Ostrzał trwa w Oczetynskiej dzielnicy, a Orliwka i Lastoczkino są częściowo bez prądu.

Nocą w Torecku było stosunkowo cicho, bez strat i zniszczeń. Zaopatrzenie w wodę zostało częściowo przywrócone - mieszkańcy otrzymują 2/3 zapotrzebowania na wodę.

Jak donosi Ukrinform, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Rosyjskie wojska ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, a pociski uderzają w domy.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-