Zamknięcie nieba nad Ukrainą nie angażuje państw NATO w wojnę – Zełenski

Zamknięcie nieba nad Ukrainą nie angażuje państw NATO w wojnę – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uważa, że zamknięcie nieba nad Ukrainą nie jest zaangażowaniem państw NATO w wojnę, którą Federacja Rosyjska wszczęła przeciwko państwu ukraińskiemu.

Wyraził tę opinię w wywiadzie dla CNN i Reuters, donosi Ukrinform.

„Uważam, że przywódcy powinni wspierać takie demokracje na świecie, które chcą przestrzegać takich zasad, a taka pomoc jest potężną historią i byłaby bardzo pomocna. To nie jest zaangażowanie NATO w wojnę, bo w wojnę od dawna byli zaangażowani i na pewno nie Ukrainą, ale Rosją” - powiedział prezydent Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, 27 lutego amerykańscy kongresmeni obu partii Gerald Connolly i Mike Turner, poprosili prezydenta USA Joe Bidena o zamknięcie nieba nad Ukrainą, gdzie rosyjskie wojska od 24 lutego ostrzeliwają i niszczą kluczową infrastrukturę, pociski uderzają w budynki mieszkalne, umierają ludzie. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-