Zaktualizowane informacje o nalocie w Żytomierzu - dwóch zabitych, 16 rannych

Zaktualizowane informacje o nalocie w Żytomierzu - dwóch zabitych, 16 rannych

Ukrinform
Zaktualizowane informacje o skutkach nalotu w Żytomierzu.

O tym poinformowała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Telegram, donosi Ukrinform.

„Informacje o skutkach nalotu w Żytomierzu zostały wyjaśnione. O 07:00 2 marca potwierdzono śmierć 2 osób i 16 rannych” – czytamy w oświadczeniu.

Rankiem 2 marca uratowano 12 osób, w tym 6 dzieci, które wyciągnięto z piwnic zrujnowanych domów prywatnych. Trwają prace ratownicze.

Jak donosi Ukrinform, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Rosyjskie wojska ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, a pociski uderzają w domy.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-