W Żytomierzu w wyniku rosyjskiego nalotu zniszczonych jest 10 domów, są ofiary

W Żytomierzu w wyniku rosyjskiego nalotu zniszczonych jest 10 domów, są ofiary

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W wyniku nalotu w Żytomierzu zniszczonych zostało 10 domów prywatnych i szpital miejski, a obecnie wiadomo, że zmarły dwie osoby - napisała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Telegramie, donosi Ukrinform.

„W dniu 1 marca około godziny 22.16 w wyniku nalotu uszkodzeniu uległo 10 domów prywatnych (w tym 3 zapaliły się) oraz uszkodzeniu uległy okna w budynku szpitala miejskiego. Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne. Prawdopodobnie w gruzach zniszczonych prywatnych domów są ludzie”- czytamy w oświadczeniu.

Odnotowano, że 95 osób i 14 jednostek techniki Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych brało udział w eliminowaniu skutków ostrzału.

Jak podał Ukrinform, armia rosyjska przeprowadziła naloty na infrastrukturę cywilną na Zaporożu.

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Wojska rosyjskie zabijają cywilów, ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, a pociski uderzają w domy Ukraińców.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację. Siły Zbrojne Ukrainy, przy wsparciu całego narodu, odważnie stawiają opór agresji.

Ukraina oficjalnie złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze. Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Karim Khan wszczął śledztwo w sprawie sytuacji na Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-