W Żytomierzu w wyniku rosyjskiego nalotu zniszczonych jest 10 domów, są ofiary

W Żytomierzu w wyniku rosyjskiego nalotu zniszczonych jest 10 domów, są ofiary

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W wyniku nalotu w Żytomierzu zniszczonych zostało 10 domów prywatnych i szpital miejski, a obecnie wiadomo, że zmarły dwie osoby - napisała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Telegramie, donosi Ukrinform.

„W dniu 1 marca około godziny 22.16 w wyniku nalotu uszkodzeniu uległo 10 domów prywatnych (w tym 3 zapaliły się) oraz uszkodzeniu uległy okna w budynku szpitala miejskiego. Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne. Prawdopodobnie w gruzach zniszczonych prywatnych domów są ludzie”- czytamy w oświadczeniu.

Odnotowano, że 95 osób i 14 jednostek techniki Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych brało udział w eliminowaniu skutków ostrzału.

Jak podał Ukrinform, armia rosyjska przeprowadziła naloty na infrastrukturę cywilną na Zaporożu.

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Wojska rosyjskie zabijają cywilów, ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, a pociski uderzają w domy Ukraińców.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację. Siły Zbrojne Ukrainy, przy wsparciu całego narodu, odważnie stawiają opór agresji.

Ukraina oficjalnie złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze. Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Karim Khan wszczął śledztwo w sprawie sytuacji na Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-