Wojska rosyjskie uderzyły w wieżę telewizyjną w Kijowie

Wojska rosyjskie uderzyły w wieżę telewizyjną w Kijowie

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Wojska rosyjskie uderzyły w wieżę telewizyjną w Kijowie napisał w Telegramie doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko, donosi Ukrinform.

„Naziści Putina właśnie uderzyli w kijowską wieżę telewizyjną” – napisał Heraszczenko.

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Wojska rosyjskie strzelają i niszczą kluczową infrastrukturę, pociski uderzają w budynki mieszkalne.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

Ukraina oficjalnie złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-