Prezydent podpisał wniosek o członkostwo Ukrainy w UE

Prezydent podpisał wniosek o członkostwo Ukrainy w UE

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał wniosek o członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej -napisał na Facebooku sekretarz prasowy prezydenta Ukrainy Serhij Nykyforow, donosi Ukrinform.

„Dokument historyczny. Wniosek o członkostwo w Unii Europejskiej, podpisany przez prezydenta Ukrainy w Kijowie 28-22 lutego" - powiedział.

Nykyforow opublikował również zdjęcie wniosku.

Dokument brzmi: „Niniejszym listem Ukraina, jako państwo europejskie szanujące wartości zapisane w art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej, ma zaszczyt ubiegać się o członkostwo w Unii Europejskiej zgodnie z art. Traktat o Unii Europejskiej”.

„Jestem pewien, że to ma szansę” – napisał Zełenski na Instagramie .

Jak informowaliśmy, rankiem 28 lutego prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział w wystąpieniu wideo, że władze ukraińskie apelują do UE o natychmiastowe przystąpienie Ukrainy do Unii w ramach specjalnej procedury. Później premier Ukrainy Denys Szmyhal poinformował, że wniosek jest przygotowywany.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-