Na Ukrainie powstaje Międzynarodowy Legion Obrony Terrorystycznej – Zełenski

Na Ukrainie powstaje Międzynarodowy Legion Obrony Terrorystycznej – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraina tworzy Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej złożony z cudzoziemców, którzy chcą przyłączyć się do oporu wobec rosyjskich okupantów i chronić światowe bezpieczeństwo.

Jak donosi Ukrinform, informuje Kancelaria Prezydenta.

W wystąpieniu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego powiedziano, że wczesnym rankiem 24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła operację wojskową przeciwko Ukrainie. To nieuzasadniona zbrodnicza i cyniczna inwazja. Armia rosyjska stosuje bardzo nikczemną taktykę. Zniszczone przez pociski i artylerię domy są ostatecznym argumentem dla świata, by wraz z nami powstrzymać okupacyjną inwazję.

Ukraińcy mają odwagę bronić swojej ojczyzny, bronić Europy, bronić wartości cywilizacyjnych. Nie jest to jednak tylko inwazja Rosji na Ukrainę, to początek wojny przeciwko Europie. Przeciw jedności Europy. Przeciwko podstawowym prawom człowieka w Europie. Wbrew wszelkim zasadom współistnienia na kontynencie.

Prezydent zwrócił się do wszystkich obywateli obcych państw, którzy są przyjaciółmi Ukrainy: wszyscy, którzy chcą włączyć się w obronę bezpieczeństwa w Europie i na świecie, mogą przyjść i stanąć ramię w ramię z Ukraińcami przeciwko najeźdźcom XXI wieku.

Zgodnie z Regulaminem Służby Wojskowej w Siłach Zbrojnych przez cudzoziemców i bezpaństwowców, zatwierdzonym Dekretem Prezydenta Ukrainy z dnia 10 czerwca 2016 r. nr 248, cudzoziemcy mają prawo zaciągać się do Sił Zbrojnych na zasadzie dobrowolności, m.in. w Wojskach Obrony Terytorialnej.

W związku z tym wszystkim obcokrajowcom, którzy chcą przyłączyć się do oporu wobec rosyjskich okupantów i chronić światowe bezpieczeństwo, kierownictwo Ukrainy proponuje przybycie i wstąpienie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Powstaje odrębna jednostka cudzoziemców – Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej Ukrainy.

Będzie to kluczowy znak poparcia dla Ukrainy.

W sprawie rejestracji w Legii Międzynarodowej oraz wszelkich szczegółów prosimy o kontakt z Attache Obrony Ambasad Ukrainy w ich krajach (dane kontaktowe - na stronach internetowych ambasad).

Damy szansę pokojowi i będziemy bronić Ukrainy, wspólnie powstrzymamy okupantów – podkreślił Zełenski.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-