Turcja zakazała pływania rosyjskim okrętom wojennym na Morzu Czarnym – Zełenski

Turcja zakazała pływania rosyjskim okrętom wojennym na Morzu Czarnym – Zełenski

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Turcja zakazała pływania rosyjskim okrętom wojennym na Morzu Czarnym.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o tym na Instagramie , donosi Ukrinform.

Prezydent Ukrainy podziękował prezydentowi Turcji Recepowi Tayyipowi Erdoganowi oraz narodowi tureckiemu za ich zdecydowane poparcie dla Ukrainy.

„Zakaz wpuszczania przez Rosję okrętów wojennych na Morze Czarne oraz znaczące wsparcie militarne i humanitarne dla Ukrainy są dziś bardzo ważne. Nigdy tego nie zapomnimy” – powiedział Zełenski.

Jak informowaliśmy, 24 lutego Ukraina złożyła oficjalny apel do Turcji o zamknięcie Bosforu i Dardaneli dla rosyjskich statków.

Wojna na Ukrainie trwa już trzy dni – 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Wprowadzono stan wojenny. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał dekret o powszechnej mobilizacji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-