Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji: Zełenski rozmawiał o pomocy dla Ukrainy z szefową Komisji Europejskiej

Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji: Zełenski rozmawiał o pomocy dla Ukrainy z szefową Komisji Europejskiej

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski rozmawiał z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen o skutecznej pomocy UE dla Ukrainy w walce z rosyjską agresją.

Szef państwa ukraińskiego napisał o tym na Twitterze, informuje Ukrinform.

„Ukraina walczy z okupantem z bronią w ręku, broniąc swojej wolności i europejskiej przyszłości. Omówiłem z Ursulą von der Leyen skuteczną pomoc dla naszego kraju ze strony UE w tej heroicznej walce. Wierzę, że UE wybiera również Ukrainę” – powiedział Zełenski.

Jak donosi Ukrinform, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Uderzyły w szereg ukraińskich miast, a obiekty wojskowe Sił Zbrojnych Ukrainy zostały zaatakowane.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-