Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji: Od początku inwazji z rąk okupantów zginęło 198 cywilów, w tym troje dzieci

Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji: Od początku inwazji z rąk okupantów zginęło 198 cywilów, w tym troje dzieci

Ukrinform
Podczas rosyjskiej inwazji nieprzyjaciel zabił 198 osób, w tym troje dzieci, a 1115 zostało rannych – napisał minister zdrowia Wiktor Laszko na Facebooku , donosi Ukrinform.

„Niestety, według danych operacyjnych mamy 198 zabitych z rąk najeźdźców, w tym 3 dzieci, 1115 rannych, w tym 33 dzieci” – napisał Laszko.

Jednocześnie minister poinformował, że pod ostrzałem i wybuchami życie trwa i pojawiają się krzyki nowo narodzonych Ukraińców.

„Wczoraj w Chersoniu, w jednym ze szpitali położniczych założonych w schronie przeciwbombowym, pod ostrzałem, urodziło się dwóch chłopców. Dwa nowe życia, które już mają Wojnę w kodzie genetycznym. My i oni nigdy nie zapomnimy i nigdy nie wybaczymy! Życie toczy się dalej, rodzimy dzieci i nikt nie może nas pokonać” - podkreślił Laszko.

Jak donosi Ukrinform, szef państwa-agresora Władimir Putin poinformował 24 lutego, że rozpoczyna na Ukrainie operację specjalną i wprowadza rosyjskie wojska. Następnie przeprowadzono ataki rakietowe na szereg ukraińskich miast oraz zaatakowano obiekty wojskowe Sił Zbrojnych Ukrainy.

24 lutego rano Rada Najwyższa zatwierdziła dekret prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o wprowadzeniu stanu wojennego na całej Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-