Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji: Rakieta uderzyła w budynek mieszkalny przy ulicy Łobanowskiego w Kijowie

Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji: Rakieta uderzyła w budynek mieszkalny przy ulicy Łobanowskiego w Kijowie

zdjęcie, wideo
Ukrinform
W budynek mieszkalny w Kijowie na ul. Łobanowski, 6a, uderzyła rakieta – napisał mer Kijowa Witalij Kliczko w telegramie, donosi Ukrinform.

„Rakieta uderzyła w budynek mieszkalny przy ulicy Łobanowskiego 6a. Tam pracują służby ratunkowe” – napisał.

Jak donosi DSNS w Telegramie rakieta uderzyła w wielopiętrowy budynek mieszkalny (17-18 piętro). Ewakuacja jest w toku.

Pracuje od DSNS 12 osób i 3 jednostki sprzętu.

Jak donosi Ukrinform, 25 lutego prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się ze stałymi członkami rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, aby omówić sytuację militarną.

Po spotkaniu Putina z członkami rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa pokazano nagranie wideo, w którym rosyjski prezydent wypowiedział szereg wypowiedzi w obraźliwym języku wobec ukraińskich żołnierzy i urzędników państwowych. W jednym z nich Putin ponownie uzasadnił operację „ochrony Donbasu przed ludobójstwem”.

W innym oświadczeniu rosyjski prezydent powiedział, że ukraińskie wojsko rzekomo działa jako terroryści na rozkaz amerykańskich doradców, instalując ciężką broń na obszarach mieszkalnych. Można przypuszczać, że stwierdzenie to zostanie wykorzystane przez propagandę do uzasadnienia rosyjskiego ostrzału miejscowości ukraińskich.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-