Sytuacja w Kijowie jest w 100% kontrolowana przez Ukrainę – Podoliak

Sytuacja w Kijowie jest w 100% kontrolowana przez Ukrainę – Podoliak

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji na Kijów jest obecnie w 100% kontrolowana przez ukraińskie siły bezpieczeństwa – powiedział w parlamentarnej stacji telewizyjnej „Rada” doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Mychajło Podoliak, donosi korespondent Ukrinformu.

„Od ostatniej nocy i przez całą noc z 26 lutego na terenie Kijowa dochodziło do ciągłych ataków rakietowych i powietrznych”- powiedział.

Podoliak zaznaczył, że chodzi konkretnie o miasto, a nie o jego okolice.

Podoliak zapewnił, że Policja Narodowa Ukrainy i Wojska Obrony Terytorialnej bardzo dobrze działają w Kijowie. Jeśli Siły Zbrojne działają na obrzeżach miasta, nie pozwalają na rozmieszczenie żadnych znaczących jednostek armii rosyjskiej, to w samym mieście siły obronne działają dość skutecznie. Okazało się, że ludzie wychodzą, broniąc swoich domów rosyjskiego Sztabu Generalnego” – wyjaśnił.

Ponadto Podoliak podkreślił, że Policja Krajowa wyraźnie rozumie „kto jest kim”. Według niego prawie wszystkie DRG, których na początku było wiele, zostały zarejestrowane i częściowo zniszczone.

„Sytuacja w Kijowie jest w 100% kontrolowana. Tak, walczymy. Są walki lokalne. Na przykład w Brześciu. Tam, gdzie była próba schwytania jednostki wojskowej.

„Ważne jest, aby zrozumieć, że wczorajszy wieczór pokazał, że nie ma szans w Federacji Rosyjskiej i na pewno nie będzie” – powiedział.

Jak donosi Ukrinform, w Kijowie wojska rosyjskie pokonały jednostkę wojskową w pobliżu stacji metra Beresteiska. Atak jest obecnie odparty.

W jednostce wojskowej w stołecznej Szulawce rozległ się wybuch, którego przyczyna jest wyjaśniana.

Siły rosyjskich najeźdźców próbowały zaatakować „TEC-6” (elektrociepłownia) na terenie osiedla Trojeszczyna. Według zastępcy szefa kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej Andrija Kryszczenki, elektrociepłownia jest obecnie bezpieczna.

Specjalna Służba Łączności Państwowej poinformowała, że w Kijowie toczą się zaciekłe walki. Siły Zbrojne odpierają rosyjskich dywersantów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-