Broń od partnerów w drodze, walczymy o SWIFT – Kuleba

Broń od partnerów w drodze, walczymy o SWIFT – Kuleba

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wykluczenie Rosji ze SWIFT z powodu inwazji na nasz kraj na dużą skalę – napisał minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Broń i sankcje są teraz najważniejsze. Oba będą. Nowe sankcje UE dzisiaj. Broń w drodze”- napisał Kuleba.

Poinformował, że międzynarodowa koalicja na rzecz obrony Ukrainy i pokoju wciąż się rozrasta: obejmowała 58 państw i 6 organizacji międzynarodowych, a obecnie 73 państwa i 9 organizacji międzynarodowych.

Kuleba zauważył również, że Rada Europy podjęła w piątek rewolucyjną decyzję: wspólny komitet Rady Europy, w skład którego wchodzą przywódcy RE, państwa członkowskie i sekretarz generalny, zaleca zastosowanie wobec Rosji procedury wyłączenia.

Szef ukraińskiej dyplomacji powiedział, że w piątek rozmawiał z ministrami spraw zagranicznych Indii i Stanów Zjednoczonych, a za niecałą godzinę weźmie udział w internetowym spotkaniu Rady Ministrów Spraw Zagranicznych Unii Europejskiej. To na nim zostaną zatwierdzone sankcje.

Zapewnił, że prezydent Wołodymyr Zełenski i cały system dyplomatyczny pracują non stop, aby zapewnić codzienną ofensywę na pełną skalę przeciwko Rosji na froncie dyplomatycznym.

„Nie przestaniemy i nie poddamy się” – powiedział Kuleba.

Jak poinformował Ukrinform, szef państwa-agresora Władimir Putin zapowiedział rozpoczęcie specjalnej operacji wojskowej w Donbasie. Około godziny 4 rano 24 lutego Rosja uderzyła na Ukrainę i rozpoczęła wojnę.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że na całym terytorium Ukrainy wprowadzany jest stan wojenny.

24 lutego rano Rada Najwyższa zatwierdziła dekret Zełenskiego o wprowadzeniu stanu wojennego na całej Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-