Wojska ukraińskie zmusiły pojazdy wroga do odwrotu z Czernihowa – Załużny

Wojska ukraińskie zmusiły pojazdy wroga do odwrotu z Czernihowa – Załużny

Ukrinform
Sprzęt rosyjskich wojsk najeźdźców został zmuszony do wycofania się z Czernihowa pod naciskiem ukraińskich obrońców.

Według Ukrinformu, Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walery Załużny poinformował o tym na Facebooku.

„Na trasie Czernihowa i bezpośrednio na podejściu do Czernihowa ukraińskim wojskom udało się powstrzymać obronę i odeprzeć przełamanie wojsk rosyjskich. Pojazdy wroga zostały zmuszone do wycofania się z Czernihowa w kierunku na Sedniew i z Grodna do Semenówki” - napisał.

Według naczelnego dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy skonfiskowano trofea wroga w postaci sprzętu i dokumentów z danymi osobowymi Rosjan.

Według wcześniej opublikowanych danych Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, na Ukrainę wprowadzono ponad 60 batalionowych grup taktycznych wojsk rosyjskich, głównym celem operacji jest zablokowanie Kijowa i utworzenie korytarza lądowego na Krym.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-