Suszczenko zapowiedział, że wraca do dziennikarstwa

Suszczenko zapowiedział, że wraca do dziennikarstwa

Ukrinform
Zwolniony z rosyjskiego więzienia korespondent agencji informacyjnej Ukrinform Roman Suszczenko zamierza wrócić do dziennikarstwa – donosi Radio Svoboda.

„Oczywiście nigdzie od niego nie odszedłem (dziennikarstwo - redakcja). Wrócę do mojej rodzimej agencji Ukrinform” - powiedział Suszczenko.

Dodał, że chce „spotkać się z kolegami, objąć z przyjaciółmi, pójść na grób ojca”, który zmarł na początku marca 2018 r., gdy Suszczenko przebywał w rosyjskim więzieniu.

Przypomnijmy, korespondent Ukrinform we Francji, Roman Suszczenko, z naruszeniem zasad międzynarodowych, został zatrzymany w Moskwie 30 września 2016 roku, dokąd przyjechał prywatnie z Paryża. 7 października 2016 roku został oskarżony o szpiegostwo.

4 czerwca 2018 roku Sąd miejski w Moskwie skazał Suszczenko na 12 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. 12 września, Sąd Najwyższy Rosji potwierdził prawomocność tej decyzji.

7 września odbyła się wymiana więźniów między Federacją Rosyjską a Ukrainą w formacie 35 na 35.

35 wyzwolonych przez Kreml więźniów wróciło na Ukrainę. Wśród nich - Oleg Sencow, Roman Suszczenko , Ołeksandr Kolczenko, Pawło Hryb, Wołodymyr Bałuch i inni.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-