W więzieniu w Lefortowo potwierdzono przeniesienie Suszczenki i czterech innych więźniów politycznych

W więzieniu w Lefortowo potwierdzono przeniesienie Suszczenki i czterech innych więźniów politycznych

Ukrinform
W areszcie śledczym Lefortowo w Moskwie potwierdzili, że przewieziono do nich pięciu ukraińskich więźniów z listy Sencowa - podaje «Mediazona» w oparciu o informacje członka publicznej komisji obserwacyjnej Jewhenija Jenikieiewa.

Według obrońcy praw człowieka w areszcie znajdują się Stanisław Kłych, Mykoła Karpiuk, Ołeksandr Kolczenko, Wołodymyr Bałuch i Roman Suszczenko.

„Z jakiegoś powodu powiedzieli o [Pawle] Hrybie, że go nie ma. Nie sprawdzili bezpośrednio w bazie, ale pracownik (Chanow), który nam towarzyszył, powiedział, że go nie pamięta i że prawdopodobnie go tam nie ma - dodał Jenikieiew.

Jak informowano, 20 sierpnia aktywistka Wiktoria Iwlewa powiedziała, że ​​ przekazała do moskiewskiego aresztu śledczego w Lefortowie przesyłki dla Bałucha, Kłycha, Kolczenki, Hryba i Karpiuka. Adwokaci Ukraińców odmówili komentarza. Następnego dnia oświadczyła, że ​​przesyłki przekazano również dla Suszczenko i Sizonowicza.

Różne źródła w Federacji Rosyjskiej podają, że fakty te mogą wskazywać na przyszłą wymianę więźniów na dużą skalę między Rosją a Ukrainą.

Korespondent Ukrinform we Francji, Roman Suszczenko, z naruszeniem zasad międzynarodowych, został zatrzymany w Moskwie 30 września 2016 roku, dokąd przyjechał prywatnie z Paryża. 7 października 2016 roku został oskarżony o szpiegostwo. FSB Rosji oświadczyła, że ​​Suszczenko jest członkiem Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy. GZW MOU sprostował tą informację.

4 czerwca 2018 roku Sąd miejski w Moskwie skazał Suszczenko na 12 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. 12 września, Sąd Najwyższy Rosji potwierdził prawomocność tej decyzji. 7 listopada Rosja poinformowała Ambasadę Ukrainy w Moskwie, że Suszczenko wysłano do kolonii numer 11 w obwodzie kirowskim (miasto Kirowo-Czepieck, wieś Utrobino).

Suszczenko w kolonii przebywa w osobnej celi (tzw. bezpieczne miejsce) z powodu możliwego zagrożenia ze strony innych więźniów. Jego tymczasowe aresztowanie w dniu 5 sierpnia 2019 r. Zostało przedłużone o trzy miesiące.

Na początku sierpnia obrońca Suszczenki, Mark Feygin, powiedział, że jego klient podpisał dokumenty wyrażające zgodę na odbycie kary na Ukrainie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-