Wystawa rysunków Suszczenko została zaprezentowana na fasadzie ambasady Ukrainy w Polsce ZDJĘCIE

Wystawa rysunków Suszczenko została zaprezentowana na fasadzie ambasady Ukrainy w Polsce ZDJĘCIE

Ukrinform
Wystawa prac korespondenta Ukrinform, ukraińskiego więźnia politycznego w Rosji Romana Suszczenko, została zaprezentowana na froncie ambasady Ukrainy w Polsce.

Jak zauważył ambasador Ukrainy na Ukrainie Andrij Deszczyca w komentarzu dla Ukrinform, wystawa ma na celu przyciągnięcie uwagi Polaków i gości polskiej stolicy do problemu bezprawnego przetrzymywania ukraińskich więźniów politycznych w Rosji, w tym Suszczenki.

„Dzisiaj, na fasadzie ambasady, zaprezentowaliśmy wystawę rysunków Romana Suszczenko, co niestety zbiegło się w czasie z tragiczną datą - 1000 dni jego pobytu w więzieniu. Celem wystawy jest przyciągnięcie uwagi Polaków, gości stolicy Polski i społeczności międzynarodowej do problemu więźniów ukraińskich: po pierwsze - Romana, ale także wszystkich Ukraińców, którzy są w więzieniach Rosji”- powiedział Deszczyca i dodał, iż ukraińscy dyplomaci chcą pokazać, że temat powrotu ukraińskich więźniów politycznych, ukraińskich marynarzy do domu powinien być stale przedmiotem rozmów na arenie międzynarodowej.

„Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby takie sygnały wywierały presję na przywódców Rosji, aby oni w końcu zdecydowali się uwolnić wszystkich jeńców wojennych i wszystkich naszych bezprawnie przetrzymywanych więźniów politycznych” - powiedział ukraiński dyplomata.

Wystawa rysunków Suszczenki, która znajduje się w warszawskiej dzielnicy rządowej w pobliżu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski i Rady Ministrów, potrwa kilka miesięcy.

Wystawa fotograficzna Romana Suszczenko w Warszawie / fot. Jurij Banachewycz,Ukrinform

Na początku roku wystawę rysunków ukraińskiego dziennikarza wystawiono w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie.

Przypomnijmy, 4 czerwca 2018 roku Sąd miejski w Moskwie skazał Suszczenko na 12 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. 12 września, Sąd Najwyższy Rosji potwierdził prawomocność tej decyzji. Suszczenko wysłano do kolonii numer 11 w obwodzie kirowskim (miasto Kirowo-Czepieck, wieś Utrobino). W kolonii Suszczenko znajduje się w tak zwanym „bezpiecznym miejscu”, aby uniknąć ewentualnych konfliktów i incydentów z innymi więźniami.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-