50% Polaków sprzeciwia się jakimkolwiek ustępstwom Ukrainy wobec Rosji

50% Polaków sprzeciwia się jakimkolwiek ustępstwom Ukrainy wobec Rosji

Ukrinform
Ukraina musi kontynuować walkę z Rosją i nie akceptować żadnych ustępstw ze strony Kremla.

Tak uważa 50% Polaków.

Tak wynika z badania przeprowadzonego w listopadzie przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) – podaje Ukrinform, powołując się na Wp.pl.

Z kolei 32% Polaków uważa, że ​​należy zabiegać o zakończenie wojny i przywrócenie pokoju na Ukrainie, nawet poprzez ustępstwa terytorialne Kijowa na rzecz Moskwy. Niezdecydowanych w tej kwestii jest 18% Polaków.

Na pytanie, jak zakończy się wojna, 31% Polaków odpowiedziało, że Rosja będzie zmuszona opuścić okupowane terytoria, a 39% uważa, że ​​Ukraina będzie zmuszona oddać część swoich terytoriów.

Jednocześnie 74% Polaków uważa, że ​​rosyjska agresja na Ukrainę zagraża bezpieczeństwu Polski. To o 7% więcej niż w październiku. Z drugiej strony 19% respondentów nie widzi takiego zagrożenia.

Według sondaży 62% Polaków popiera przyjęcie uchodźców wojennych z Ukrainy. Z drugiej strony 31% nie chce widzieć ukraińskich uchodźców w Polsce.

Badanie przeprowadzono w dniach 13-16 listopada metodą mieszaną na próbie 1072 dorosłych Polaków.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-