Od początku wojny granicę Ukrainy z Polską przekroczyło ponad 15 milionów ludzi

Od początku wojny granicę Ukrainy z Polską przekroczyło ponad 15 milionów ludzi

Ukrinform
Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę, która miała miejsce 24 lutego 2022 r., granicę polsko-ukraińską w kierunku Polski przekroczyło ponad 15,4 mln osób.

Służba Graniczna informuje o tym na portalu społecznościowym X – podaje Ukrinform.

„Od 24 lutego 2022 r. granicę z Ukrainy do Polski przekroczyło ponad 15 465 000 osób. Od 24 lutego 2022 r. z Polski na Ukrainę – 13 728 000 osób” – podała polska straż graniczna w oświadczeniu.

Jak zauważono, w ciągu dnia 11 września do Polski przybyło z Ukrainy 27 000 osób, z Polski na Ukrainę 26 200 osób.

Jak wiadomo, na dzień dzisiejszy w Polsce może przebywać ponad trzy miliony obywateli Ukrainy, z czego około milion przybyło po 24 lutego 2022 roku.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-