Fejk - na Ukrainie usługi komunalne są odcinane z powodu niestawienia się w Terytorialnego centrum rekrutacji i wsparcia społecznego

Fejk - na Ukrainie usługi komunalne są odcinane z powodu niestawienia się w Terytorialnego centrum rekrutacji i wsparcia społecznego

Fact-checking
Ukrinform
Propagandyści sfałszowali ulotkę, próbując zdyskredytować kontrofensywę Sił Zbrojnych

Kanały rosyjskiego Telegramu udostępniły post ze zdjęciem ulotki na tle skrzynki pocztowej. Z jej tekstu wynika, że ​​jeśli obywatel nie pojawi się w Tarnopolskim Regionalnym Terytorialnym centrum rekrutacji i wsparcia społecznego to zgodnie z ustawą „O przygotowaniu do mobilizacji i mobilizacji” w mieszkaniu, w którym mieszka, podobno wyłączą dopływ ciepłej wody i dopływ gazu. W celu uzyskania szczegółowych informacji zaleca się kontakt z regionalnym centrum rekrutacji w Tarnopolu pod numerem telefonu. Ponadto ulotka ta jest podpisana nazwiskiem dyrektora. Sami propagandyści dodawali, że ma to związek z możliwym niepowodzeniem kontrofensywy Sił Zbrojnych.

To jest fejk.

Ustawa Ukrainy „O przygotowaniu do mobilizacji i mobilizacji” nie mówi nic o odłączeniu komunałki w mieszkaniach, w których zarejestrowani są obywatele, którzy nie stawili się na wezwanie w Regionalnym Terytorialnym centrum rekrutacji i wsparcia społecznego.

W Terytorialnym centrum rekrutacji i wsparcia społecznego w Tarnopolu powiedziano, że regionalne centra nie wzywają obywateli. Okręgowe i miejskie centra oraz wydziały współpracują z ludźmi.

Według ich informacji na tej ulotce poprawny jest jedynie numer telefonu i adres centrum rekrutacji i wsparcia społecznego Tarnopola, które można łatwo znaleźć w domenie publicznej.

Uzyskanie w sierpniu „gotowca” stwierdzającego, że obywatel miał stawić się w centrum rekrutacji i wsparcia społecznego „do 18 stycznia 2023 r.”, propagandystów mogło motywować zbliżanie się kolejnego sezonu grzewczego. Jednocześnie związek z „porażką” kontrofensywy nie ma z tym nic wspólnego – kontrofensywa rozpoczęła się prawie 6 miesięcy później. A obecność słów w języku rosyjskim – „w zgodzie” zamiast „według” w fejkach stała się już klasyką tego gatunku.

W lipcu Rosjanie sfałszowali już ulotkę dotyczącą zatrudniania Ukraińców w Niemczech.

Dmytro Badrak


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-