Zełenski odwiedził rannych żołnierzy w szpitalu w Odessie

Zełenski odwiedził rannych żołnierzy w szpitalu w Odessie

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, rannych w walkach z rosyjskim najeźdźcą, w szczególności w rejonie Bachmutu, w szpitalu w obwodzie odeskim.

Poinformowała o tym służba prasowa Kancelarii Prezydenta Ukrainy, informuje Ukrinform.

Głowa państwa rozmawiał z obrońcami. Między innymi opowiadali, gdzie zostali ranni, jak przebiega leczenie i rehabilitacja.

"Życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia. Dziękuję w imieniu wszystkich Ukraińców za waszą służbę. Jesteście prawdziwymi bohaterami” – powiedział Zełenski.

Prezydent wręczył żołnierzom przebywającym w szpitalu ordery „Za odwagę” III stopnia.

Ponadto głowa państwa spotkał się z personelem medycznym instytucji i wręczył odznaczenia państwowe medykom wojskowym.

„To są odznaczenia państwowe za waszą służbę. Za stawianie na nogi ciężko rannych bohaterskich ludzi. A wy jesteście naszymi bohaterami. Chcę wam z całego serca podziękować za to, że macie złote ręce. Dziękuję za wytrwałość i wspaniały zawód” – zaznaczył Prezydent.

Jak poinformował Ukrinform, 31 maja prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywał z roboczą wizytą w obwodzie odeskim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-