Zełenski odwiedził rannych żołnierzy w szpitalu w Odessie

Zełenski odwiedził rannych żołnierzy w szpitalu w Odessie

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, rannych w walkach z rosyjskim najeźdźcą, w szczególności w rejonie Bachmutu, w szpitalu w obwodzie odeskim.

Poinformowała o tym służba prasowa Kancelarii Prezydenta Ukrainy, informuje Ukrinform.

Głowa państwa rozmawiał z obrońcami. Między innymi opowiadali, gdzie zostali ranni, jak przebiega leczenie i rehabilitacja.

"Życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia. Dziękuję w imieniu wszystkich Ukraińców za waszą służbę. Jesteście prawdziwymi bohaterami” – powiedział Zełenski.

Prezydent wręczył żołnierzom przebywającym w szpitalu ordery „Za odwagę” III stopnia.

Ponadto głowa państwa spotkał się z personelem medycznym instytucji i wręczył odznaczenia państwowe medykom wojskowym.

„To są odznaczenia państwowe za waszą służbę. Za stawianie na nogi ciężko rannych bohaterskich ludzi. A wy jesteście naszymi bohaterami. Chcę wam z całego serca podziękować za to, że macie złote ręce. Dziękuję za wytrwałość i wspaniały zawód” – zaznaczył Prezydent.

Jak poinformował Ukrinform, 31 maja prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywał z roboczą wizytą w obwodzie odeskim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-