Katrin Deneuve przeczytała wiersz Lesi Ukrainki na otwarciu Festiwalu Filmowego w Cannes

Katrin Deneuve przeczytała wiersz Lesi Ukrainki na otwarciu Festiwalu Filmowego w Cannes

wideo
Ukrinform
Francuska aktorka filmowa Catherine Deneuve przeczytała wiersz Lesi Ukrainki „Nadzieja” podczas ceremonii otwarcia 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Jak donosi Ukrinform, poinformował o tym w Telegramie szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak.

„Na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes niezrównana Catherine Deneuve wsparła Ukrainę. Aktorka filmowa przeczytała wiersz Lesi Ukrainki „Nadzieja” podczas ceremonii otwarcia. Świat kina wspiera nasze państwo. Jesteśmy bardzo wdzięczni za solidarność” – zaznaczył Jermak.

Jak informowaliśmy, w tym roku Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach 16-27 maja. Otworzył go dramat historyczny „Kochanica króla” (Jeanne Du Barry) – w jednej z głównych ról zagrał Johnny Depp.

Światowa premiera krótkometrażowego polsko-ukraińskiego dramatu „How It Was” odbędzie się również na festiwalu w Cannes.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-