Katrin Deneuve przeczytała wiersz Lesi Ukrainki na otwarciu Festiwalu Filmowego w Cannes

Katrin Deneuve przeczytała wiersz Lesi Ukrainki na otwarciu Festiwalu Filmowego w Cannes

wideo
Ukrinform
Francuska aktorka filmowa Catherine Deneuve przeczytała wiersz Lesi Ukrainki „Nadzieja” podczas ceremonii otwarcia 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Jak donosi Ukrinform, poinformował o tym w Telegramie szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak.

„Na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes niezrównana Catherine Deneuve wsparła Ukrainę. Aktorka filmowa przeczytała wiersz Lesi Ukrainki „Nadzieja” podczas ceremonii otwarcia. Świat kina wspiera nasze państwo. Jesteśmy bardzo wdzięczni za solidarność” – zaznaczył Jermak.

Jak informowaliśmy, w tym roku Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach 16-27 maja. Otworzył go dramat historyczny „Kochanica króla” (Jeanne Du Barry) – w jednej z głównych ról zagrał Johnny Depp.

Światowa premiera krótkometrażowego polsko-ukraińskiego dramatu „How It Was” odbędzie się również na festiwalu w Cannes.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-