Pierwsza partia wagonów metra od polskich partnerów przyjedzie do Kijowa z Warszawy

Pierwsza partia wagonów metra od polskich partnerów przyjedzie do Kijowa z Warszawy

wideo
Ukrinform
Pierwsza partia wagonów metra od polskich partnerów przyjedzie do Kijowa z Warszawy, w ciągu roku miasto otrzyma 60 takich wagonów.

Poinformował o tym mer Kijowa Witalij Kliczko w Telegramie, donosi Ukrinform.

<script async src="https://telegram.org/js/telegram-widget.js?22" data-telegram-post="vitaliy_klitschko/1909" data-width="100%"></script>

„Wkrótce pierwsza partia wagonów metra przyjedzie z Warszawy do Kijowa, jakie przekazują nam polscy przyjaciele. Obecnie 6 wagonów jest praktycznie gotowych do transportu” – powiedział.

Prezydent podkreślił, że dzięki wsparciu międzynarodowych partnerów, w szczególności Metra Warszawskiego i Międzynarodowego Zrzeszenia Komunikacji Publicznej, kijowskie metro otrzyma bezpłatnie 60 wagonów.

Chodzi o wagony serii #717, które kursują również w stołecznym metrze.

Według Kliczko, otrzymane wagony będą przede wszystkim wykorzystywane jako dary techniczne do kapitalnych napraw istniejącego składu, ale część z nich będzie eksploatowana jako pełnoprawny skład na liniach metra.

Poinformował również, że dostawa wszystkich 60 wagonów będzie realizowana etapami jeszcze w tym roku.

„To znacząca pomoc dla kijowskiego metra, ponieważ 80% składu to produkcja radziecka. A naszym partnerom dziękujemy za wsparcie i wszechstronną pomoc!" – podkreślił prezydent stolicy.

Jak podał Ukrinform, od maja 2022 roku z Polski na Ukrainę przybyło 80 ładunków pomocy humanitarnej na potrzeby energetyczne, czyli około 1,5 tys. ton sprzętu.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-