Rosjanie zajęli 20 rezerwatów przyrody na Ukrainie i zamieniają je w tereny łowieckie

Rosjanie zajęli 20 rezerwatów przyrody na Ukrainie i zamieniają je w tereny łowieckie

Ukrinform
Rosyjscy najeźdźcy tymczasowo zajęli 20 rezerwatów przyrody na Ukrainie i zamieniają je w tereny łowieckie, kopalnie i obozy czołgów.

Poinformował o tym w Telegramie szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak, informuje Ukrinform.

„Rosjanie zajęli już dwadzieścia rezerwatów przyrody na Ukrainie. Parki, w których mają być chronione rzadkie gatunki zwierząt i roślin, zamieniają w tereny łowieckie, kopalnie i parkingi dla czołgów. Przetrwanie dzikiej przyrody to kolejny ważny powód, dla którego Ukraińskie ziemie powinny zostać jak najszybciej uwolnione.” - zauważył Jermak.

Jak informowaliśmy, według wstępnych danych, od początku inwazji na pełną skalę Rosja wyrządziła prawie 2 biliony hrywien szkód na środowisku ukraińskim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-