Rosjanie zajęli 20 rezerwatów przyrody na Ukrainie i zamieniają je w tereny łowieckie

Rosjanie zajęli 20 rezerwatów przyrody na Ukrainie i zamieniają je w tereny łowieckie

Ukrinform
Rosyjscy najeźdźcy tymczasowo zajęli 20 rezerwatów przyrody na Ukrainie i zamieniają je w tereny łowieckie, kopalnie i obozy czołgów.

Poinformował o tym w Telegramie szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak, informuje Ukrinform.

„Rosjanie zajęli już dwadzieścia rezerwatów przyrody na Ukrainie. Parki, w których mają być chronione rzadkie gatunki zwierząt i roślin, zamieniają w tereny łowieckie, kopalnie i parkingi dla czołgów. Przetrwanie dzikiej przyrody to kolejny ważny powód, dla którego Ukraińskie ziemie powinny zostać jak najszybciej uwolnione.” - zauważył Jermak.

Jak informowaliśmy, według wstępnych danych, od początku inwazji na pełną skalę Rosja wyrządziła prawie 2 biliony hrywien szkód na środowisku ukraińskim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-