Od marca Ukraina uwolniła ponad tysiąc osób – prezydent

Od marca Ukraina uwolniła ponad tysiąc osób – prezydent

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Od marca stronie ukraińskiej udało się zwrócić 1031 osób z niewoli rosyjskiej.

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział o tym w wieczornym przekazie wideo , donosi korespondent Ukrinformu.

„W sumie 1031 osób zostało zwolnionych z niewoli rosyjskiej od marca. Dziękuję całemu zespołowi za ten wynik” – powiedział szef państwa.

Zaznaczył, że ostatnio udało się wyprowadzić z niewoli rosyjskiej kolejne 52 osoby: 50 obrońców i dwóch cywilów. Wśród nich są żołnierze Gwardii Narodowej, Marynarki Wojennej, straży granicznej i bojownicy obrony naziemnej. Wśród nich jest marynarz z Wyspy Wężowej, a także żołnierz Gwardii Narodowej schwytany podczas obrony elektrowni atomowej w Czarnobylu oraz emeryt SBU, który został schwytany w Buczy.

„Pamiętamy wszystkich tych, którzy są przetrzymywani w niewoli w Rosji i na okupowanych terenach i zrobimy wszystko, aby każdego z nich odzyskać” – podkreślił prezydent.

Jak donosi Ukrinform, 29 października miała miejsce kolejna wymiana jeńców między Ukrainą a Rosją - do domu wróciło 50 ukraińskich żołnierzy i dwóch cywilów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-