Zaufanie czy nieufność - jak Ukraińcy oceniają polityków

Zaufanie czy nieufność - jak Ukraińcy oceniają polityków

Ukrinform
Respondenci najczęściej wyrażają nieufność politykom i urzędnikom państwowym.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez służbę socjologiczną Centrum Razumkowa, donosi Ukrinform.

„Respondenci najczęściej nie ufają wszystkim politykom i urzędnikom państwowym, których nazwiska znalazły się w ankiecie: Dmytro Razumkow (35% respondentów ufa mu, 51% nie ufa mu), Wołodymyr Zełenski (odpowiednio 28% i 66%), Ihor Smeszko (27% i 51,5%) oraz Witalij Kliczko (26% i 66%), Serhij Prytuła (odpowiednio 24% i 60%), Wołodymyr Hrojsman (odpowiednio 23% i 67%)”- napisano.

Respondenci najczęściej wyrażają nieufność wobec Wiktora Medwedczuka (82%, a ufa mu 11%), Julii Tymoszenko (odpowiednio 77% i 17%), Arsena Awakowa (odpowiednio 76% i 12,5%) oraz Petra Poroszenki (76% i 17%), Ilja Kiwi (74% i 5%), Denysa Szmyhala (73% i 11,5%), Jurija Bojko (72,5% i 19%), Andrija Jermaka (odpowiednio 70% i 8,5%).

Badanie zostało przeprowadzone przez służbę socjologiczną Centrum Razumkowa od 11 do 17 listopada 2021 r. metodą wywiadów osobistych (face-to-face) w miejscu zamieszkania respondentów. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2018 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2,3% z prawdopodobieństwem 0,95.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-