Jak Ukraińcy traktują rezygnację Razumkowa

Jak Ukraińcy traktują rezygnację Razumkowa

Ukrinform
8% ankietowanych Ukraińców pozytywnie ocenia rezygnację Dmytra Razumkowa z funkcji Przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej w dniach 15-18 października przez Międzynarodowy Instytut Socjologii w Kijowie, donosi Ukrinform.

Według sondażu 8% respondentów ma pozytywne nastawienie do rezygnacji Razumkowa, 39,1% ma negatywne nastawienie. Kolejne 44,1% respondentów jest wobec tego obojętnych.

Jednocześnie większość badanych - 57,2% - uważa, że rezygnacja Razumkowa niczego nie zmieni. Jednocześnie 24,3% postrzega to jako przekształcenie parlamentu w „posłuszny instrument Kancelarii Prezydenta”, a 6,6% oczekuje przyspieszenia reform w kraju.

Badanie zostało przeprowadzone metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI) na losowej próbie numerów telefonów komórkowych. Wzięło w nim udział 1200 respondentów ze wszystkich regionów Ukrainy (z wyjątkiem Autonomicznej Republiki Krymu).

W obwodach ługańskim i donieckim sondaż przeprowadzono tylko na terenie kontrolowanym przez władze ukraińskie. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej). Błąd statystyczny próby nie przekracza: 3,2% dla wskaźników bliskich 50%, 2,7% dla wskaźników bliskich 25%, 2,1% - dla wskaźników bliskich 12%, 1,4% - dla wskaźników zbliżonych do 5%.

Przypomnijmy, na sesji plenarnej 7 października Rada Najwyższa odwołała Razumkowa ze stanowiska przewodniczącego Rady Najwyższej 284 głosami .

Były pierwszy wiceprzewodniczący Rady Najwyższej Rusłan Stefanczuk został powołany na odpowiednie stanowisko 8 października.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-