Ukraińcy najmniej popierają działalność Parlamentu, rządu i sądów

Ukraińcy najmniej popierają działalność Parlamentu, rządu i sądów

Ukrinform
Ukraińcy najmniej popierają działalność Rady Najwyższej, Gabinetu Ministrów i sądów.

Według Ukrinformu świadczą o tym wyniki sondażu przeprowadzonego przez Grupę Socjologiczną „Rating” na zlecenie Centrum Analiz i Badań Socjologicznych Międzynarodowego Instytutu Republikańskiego.

Tak więc, zgodnie z ogólnym wynikiem dla wszystkich regionalnych ośrodków Ukrainy w zakresie popierania działań instytucji, najniższe wskaźniki w zakresie „popieram” - „nie popieeram” ma ukraiński parlament (minus 47%), rząd (minus 45% ) i sądy (minus 34%). Prezydent Ukrainy również ma niski wynik – minus 10%.

Jednocześnie Ukraińcy w większości aprobują działalność ochotniczą (62%), kościoła (40%) i armii (40%).

Ankieta została przeprowadzona w 24 obwodowych ośrodkach Ukrainy, które nie znajdują się pod kontrolą sił rosyjskich lub prorosyjskich, włączając Mariupol i Sewerodonieck. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 19196 respondentów. Błąd statystyczny dla każdego miasta nie przekracza ± 3,5%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-