56% Ukraińców popiera integrację europejską, a 51% przystąpienie do NATO

56% Ukraińców popiera integrację europejską, a 51% przystąpienie do NATO

Ukrinform
Obecnie 56% obywateli Ukrainy popiera integrację gospodarczą Ukrainy z Unią Europejską.

Według Ukrinformu świadczą o tym wyniki sondażu przeprowadzonego przez Grupę Socjologiczną „Rating” na zlecenie Centrum Analiz i Badań Socjologicznych Międzynarodowego Instytutu Republikańskiego.

Tym samym w sumie 56% ankietowanych Ukraińców wyraziło aprobatę dla integracji europejskiej Ukrainy. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba osób popierających ten kierunek wzrosła o 4% (2020 - 52%).

Ponadto 51% Ukraińców popiera przystąpienie Ukrainy do NATO. W ubiegłym roku liczba ta wyniosła 49%.

Największą aprobatę dla przystąpienia Ukrainy do UE i NATO obserwuje się w obwodach rówieńskim, wołyńskim, lwowskim, tarnopolskim, iwano-frankowskim, winnickim, kijowskim. Jednocześnie taki kurs jest mniej popierany w obwodach charkowskim oraz odeskim i Siewierodoniecku.

Ankieta została przeprowadzona w 24 obwodowych ośrodkach Ukrainy, które nie znajdują się pod kontrolą sił rosyjskich lub prorosyjskich, włączając Mariupol i Sewerodonieck. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 19196 respondentów. Błąd statystyczny dla każdego miasta nie przekracza ± 3,5%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-