W Kijowie odbyła się próba generalna parady z okazji Święta Niepodległości

W Kijowie odbyła się próba generalna parady z okazji Święta Niepodległości

zdjęcie, wideo
Ukrinform
W niedzielę na ulicy Chreszczatyk w Kijowie odbyła się próba generalna defilady wojskowej z okazji 30. rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości.

Poinformowała o tym służba prasowa Gwardii Narodowej.

W próbie wzięły udział wszystkie składowe sił bezpieczeństwa i obrony Ukrainy, weteranów wojny rosyjsko-ukraińskiej, a także sprzęt wojskowy i samoloty. Łącznie to ponad 5 tysięcy wojskowych, około 400 jednostek uzbrojenia i sprzętu, 50 samolotów.

Po marszu kolumny piechoty przeszła kolumna zmechanizowana. Wśród nich były nowe i zmodernizowane modele ukraińskich i zagranicznych systemów obronnych. Gwardia Narodowa Ukrainy zaprezentowała pojazdy opancerzone, radiowozy i pojazdy do wykonywania zadań ochrony porządku publicznego.

Dwa samoloty AN-72 i śmigłowce Airbus EC 225 LP Gwardii Narodowej Ukrainy wzięły udział w kolumnie powietrznej nad Kijowem wraz z innymi samolotami.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-