Ukraińscy dyplomaci w Warszawie uczcili pamięć ofiar tragedii wołyńskiej

Ukraińscy dyplomaci w Warszawie uczcili pamięć ofiar tragedii wołyńskiej

zdjęcie
Ukrinform
Dyplomaci Ambasady Ukrainy w Polsce w niedzielę 11 lipca uczcili pamięć ofiar tragedii wołyńskiej i złożyli wieniec Pomnikiem Rzezi Wołyńskiej na skwerze Wołyńskim w stolicy Polski - poinformowała na Facebooku Ambasada Ukrainy w Polsce.

„Składamy kwiaty i pochylamy głowy, w hołdzie ofiarom tragedii wołyńskiej” – napisała Ambasada Ukrainy w Polsce.

11 lipca w Polsce przypada Narodowy Dzień Pamięci Polskich Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu w latach 1943-1944.

Na Ukrainie i w Polsce różne poglądy na wydarzenia z lat 1943-1944 na Wołyniu i Galicji Wschodniej. Sejm RP nazwał tragedię wołyńską „ludobójstwem Polaków”, ukraińscy historycy temu zaprzeczają.

Polscy historycy obarczają OUN i UPA wyłączną odpowiedzialność za zabijanie cywilów, a większość ukraińskich historyków jest przekonana, że obie strony są winne tych zbrodni. Według polskich badaczy w wyniku czystek etnicznych zginęło ponad 100 tys. Polaków i 5-10 tys. Ukraińców. Jednocześnie na Ukrainie zgłoszono dziesiątki tysięcy Polaków i do 20 tysięcy Ukraińców.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-