Były polski minister spraw zagranicznych Czaputowicz został odznaczony ukraińskim orderem

Były polski minister spraw zagranicznych Czaputowicz został odznaczony ukraińskim orderem

Ukrinform
W imieniu Prezydenta Ukrainy, zastępca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Ihor Żowkwa wręczył Ministerstwu Spraw Zagranicznych RP w latach 2018-2020 Jackowi Czaputowiczowi order „Za Zasługi” III stopnia – donosi Ukrinform, powołując się na informacje służby prasowej prezydenta Ukrainy.

„Jako Minister Spraw Zagranicznych RP Jacek Czaputowicz aktywnie wspierał Ukrainę, w szczególności konsolidując wysiłki społeczności międzynarodowej w przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji i przywracaniu integralności terytorialnej naszego państwa. Konsekwentnie wspierał też kurs Ukrainy do UE i NATO, wielokrotnie podkreślał znaczenie wzmocnienia reżimu sankcji wobec Rosji, przeciwdziałania projektowi Nord Stream-2 i uwolnienia obywateli Ukrainy nielegalnie przetrzymywanych przez Rosję” – napisało Biuro Prezydenta Ukrainy.

Biuro Prezydenta uważa też, że to dzięki aktywnej pozycji Czaputowicza powstał Trójkąt Lubelski.

Przypomnijmy, Trójkąt Lubelski jest trójstronną platformą współpracy politycznej, gospodarczej, kulturalnej i społecznej między Ukrainą, Litwą i Polską, która powstała 28 lipca 2020 roku. Celem platformy jest wspieranie integracji Ukrainy z Unią Europejską.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-