Zełenski, Razumkow i Tymoszenko należą do trójki liderów zaufania do polityków

Zełenski, Razumkow i Tymoszenko należą do trójki liderów zaufania do polityków

Ukrinform
Na czele rankingu zaufania do polityków stoi prezydent Wołodymyr Zełenski, któremu ufa 44% Ukraińców, a 54% nie.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez grupę socjologiczną „Rating” w dniach 22-23 lutego 2021 r., donosi Ukrinform.

Według sondażu zaufanie do Prezydenta wzrosło z 37% do 44% w porównaniu ze styczniem.

Przewodniczący Rady Najwyższej Dmytro Razumkow cieszy się zaufaniem 29% i nie ufa mu - 33% respondentów, kolejne 32% go nie zna.

Liderce Batkiwszczyny Julii Tymoszenko ufa 26%, a 72% nie.

Liderowi „Solidarności Europejskiej” Petro Poroszenko ufa 25%, a nie ufa - 74%.

23% ufa współprzewodniczącemu frakcji OPZŻ Jurijowi Bojko, 60% mu nie ufa, 13% go nie zna.

14% ufa premierowi Denisowi Szmyhalowi, 52% mu nie ufa, prawie jedna trzecia o nim nie słyszała.

Podaje się również, że wyniki ankiety pokazały, że 68% Ukraińców uważa, że kraj zmierza w złym kierunku, 22% - we właściwym, kolejne 10% - jest niezdecydowanych. W porównaniu z początkiem lutego wzrosła liczba osób oceniających kierunek rozwoju jako prawidłowy.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2500 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2 %.

Jak podał Ukrinform, według sondażu Centrum Razumkowa „Ocena sytuacji w kraju, zaufanie do polityków, orientacje wyborcze obywateli (styczeń-luty 2021)” Ukraińcy najbardziej ufają przewodniczącemu Rady Najwyższej Dmytro Razumkowowi (32% respondentów ufa mu, ale nie ufają mu 53%) i prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu (odpowiednio 26,5% i 65,5%).

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-