Kogo Ukraińcy dziś poparliby w wyborach parlamentarnych?

Kogo Ukraińcy dziś poparliby w wyborach parlamentarnych?

Ukrinform
Gdyby w najbliższym czasie odbyły się wybory do Rady Najwyższej, największe poparcie otrzymałyby partie „Sługa Narodu” i „Platforma Opozycyjna - za życie”.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez Centrum im. Razumkowa: „Ocena sytuacji w kraju, zaufanie do polityków, orientacje wyborcze obywateli (styczeń-luty 2021)” - podaje Ukrinform.

Jeśli wybory do Rady Najwyższej Ukrainy odbędą się w najbliższej przyszłości, największe poparcie wyborców otrzyma partia polityczna „Sługa Narodu”. 15% ogółu respondentów lub 22% spośród tych, którzy wezmą udział w wyborach i podjęli już decyzję, na kogo oddać głos i partia „Platforma Opozycyjna - Za Życie” (odpowiednio 14% i 22%)”- napisano w oświadczeniu.

Według sondażu 12% i 18% jest gotowych do głosowania na partię „Solidarność Europejska”, a na „Batkiwszczynę” odpowiednio 7,5% i 10%.

Dalej: partia „Siła i Honor”- 3% i 5%, „Hołos "- 2% i 3%, Partia Radykalna Ołeha Laszki - 2% i 2,5%, „Swoboda"- 2% i 2,5%, „Pozycja Obywatelska” Anatolija Hrycenko - 2% i 2%, „Ukraińska Strategia” - 2% i 2%, „Partia Szarija” - 2% i 2%, „Blok Opozycyjny” - 1% i 1%, partia „Udar” Witalija Kliczki - 1% i 1%.

Badanie zostało przeprowadzone przez służbę socjologiczną Centrum im. Razumkowa od 29 stycznia do 3 lutego 2021 r. Zastosowana była metoda wywiadów osobistych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. W trakcie badania przeprowadzono 2019 wywiadów z osobami, którzy mieszkają we wszystkich regionach Ukrainy (z wyjątkiem Autonomicznej Republiki Krymu i Donbasu). Teoretyczny błąd próbkowania (z wyłączeniem efektu projektowego) nie przekracza 2,3% z prawdopodobieństwem 0,95.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-