Połowa Ukraińców opowiada się za dymisją rządu, Prezydenta i rozwiązaniem Rady

Połowa Ukraińców opowiada się za dymisją rządu, Prezydenta i rozwiązaniem Rady

Ukrinform
Około 50% Ukraińców opowiada się za dymisją Gabinetu Ministrów, a także wcześniejszym wygaśnięciem mandatów Rady Najwyższej i Prezydenta Ukrainy oraz przeprowadzeniem przedterminowych wyborów.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez Centrum im. Razumkowa: „Ocena sytuacji w kraju, zaufanie do polityków, orientacje wyborcze obywateli (styczeń-luty 2021)” - podaje Ukrinform.

„54% respondentów poparłoby dymisję rządu Ukrainy (28% byłoby przeciw). Wcześniejsze wygaśnięcie mandatu Rady Najwyższej Ukrainy i przedterminowe wybory do Rady Najwyższej popiera 52% respondentów (31% nie popiera). Za wcześniejsze odebranie władzy Prezydenta Ukrainy i przeprowadzenie przedterminowych wyborów prezydenckich opowiedziałoby się 49% respondentów (34% nie poparłoby)”- czytamy w komunikacie.

Badanie zostało przeprowadzone przez służbę socjologiczną Centrum im. Razumkowa od 29 stycznia do 3 lutego 2021 r. Zastosowana była metoda wywiadów osobistych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. W trakcie badania przeprowadzono 2019 wywiadów z osobami, którzy mieszkają we wszystkich regionach Ukrainy (z wyjątkiem Autonomicznej Republiki Krymu i Donbasu). Teoretyczny błąd próbkowania (z wyłączeniem efektu projektowego) nie przekracza 2,3% z prawdopodobieństwem 0,95.

Przypomnijmy, według sondażu przeprowadzonego przez grupę socjologiczną „Rating” w dniach 2-3 lutego 2021 r. pomysł rozwiązania Rady Najwyższej i przedterminowych wyborów popiera 63% Ukraińców, dymisję rządu i powołanie nowego rządu - 62%, rezygnację Prezydenta i ogłoszenie przedterminowych wyborów – 50%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-