Ukraińcy najbardziej ufają Razumkowowi i Zełenskiemu

Ukraińcy najbardziej ufają Razumkowowi i Zełenskiemu

Ukrinform
Ukraińcy najbardziej ufają przewodniczącemu Rady Najwyższej Dmytro Razumkowowi i prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez Centrum im. Razumkowa „Ocena sytuacji w kraju, zaufanie do polityków, orientacje wyborcze obywateli (styczeń-luty 2021)” - podaje Ukrinform.

„Większość respondentów wyraża nieufność do wszystkich polityków, których nazwiska znalazły się w ankiecie. W porównaniu z innymi politykami największym zaufaniem obdarzają respondenci Dmytro Razumkowa (32% respondentów, ale 53% nie) i Wołodymyra Zełenskiego (odpowiednio 26,5% i 65,5%)”- czytamy w komunikacie.

Z sondażu wynika, że 22% zaufania otrzymuje lider partii „Platforma Opozycyjna - Za Życie” Jurij Bojko (70% nie ufa mu), Petro Poroszenko, lider „Europejskiej Solidarności” - 19,5% i 75,5%, oraz Julia Tymoszenko, liderka „Batkiwszczyny” - 19% i 75%, były przewodniczący partii „Hołos” Swiatosław Wakarczuk - 18% i 70%, Wiktor Medwedczuk - 15% i 77,5%, Micheil Saakaszwili - 14% i 74%, Wadym Rabinowycz - 14% i 76,5%, minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow - 12% i 76% Premier Denys Szmyhal - 8% i 71,5%, przewodniczący BP Andrij Jermak - 6% i 64%, a prokurator generalna Iryna Wenediktowa - odpowiednio 5% i 60%.

Badanie zostało przeprowadzone przez służbę socjologiczną Centrum im. Razumkowa od 29 stycznia do 3 lutego 2021 r. Zastosowana była metoda wywiadów osobistych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. W trakcie badania przeprowadzono 2019 wywiadów z osobami, którzy mieszkają we wszystkich regionach Ukrainy (z wyjątkiem Autonomicznej Republiki Krymu i Donbasu). Teoretyczny błąd próbkowania (z wyłączeniem efektu projektowego) nie przekracza 2,3% z prawdopodobieństwem 0,95.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-