Reznikow nazwał sytuację z COVID-19 w okupowanym Donbasie „medycznym ludobójstwem”

Reznikow nazwał sytuację z COVID-19 w okupowanym Donbasie „medycznym ludobójstwem”

Ukrinform
Wicepremier Ukrainy - minister ds. Reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Ukrainy Ołeksij Reznikow uważa, że w ORDLO mamy do czynienia z „medycznym ludobójstwem” w walce z COVID-19.

Powiedział to podczas Ogólnoukraińskiego Forum „Ukraina 30. Koronawirus: wyzwania i odpowiedzi” - informuje korespondent Ukrinform.

„Ludzie po prostu nie mają możliwości otrzymania podstawowej opieki, nie ma lekarstwa, lekarzy, a z drugiej strony - poziom badań jest bardzo niski - badają tylko tych, którzy mają wyraźne objawy. Podkreślam, że na tym tle administracje okupacyjne blokują punkty przejścia. Można to nazwać medycznym ludobójstwem”- powiedział Reznikow.

Według niego sytuacja na terenach okupowanych z COVID-19 jest bardzo trudna: śmiertelność z powodu COVID jest bardzo wysoka.

Według statystyk administracji okupacyjnej - szczególnie w Doniecku śmiertelność z powodu koronawirusa wynosi 8,6%. To 4,5 razy więcej niż średnia na Ukrainie. W listopadzie i grudniu śmiertelność wynosiła 11%. Oznacza to, że co dziewiąty zmarł na koronawirusa.

W Ługańsku śmiertelność wynosi 8,7.

Reznikow przypomniał, że Ukraina nieustannie wysyła pomoc humanitarną na okupowane terytorium. Zwraca się również o pomoc do organizacji międzynarodowych.

Według niego od samego początku epidemii odnotowywano fakt jednolitego podejścia Federacji Rosyjskiej do różnych terytoriów okupowanych. "Mianowicie, synchronizacja działań administracji okupacyjnej w Doniecku i Ługańsku na temat kodów" - powiedział.

Wicepremier uważa, że okupanci manipulują danymi. Ukrywają też fakty dotyczące choroby u okupantów. To jasno pokazuje, że ośrodek zarządzania tymi administracjami jest wspólny i zewnętrzny. I to jest ważny dowód tak zwanej skutecznej kontroli Federacji Rosyjskiej na terytoriach okupowanych, „i to jest bardzo ważne dla przyszłych procesów, a opowieści, że ich tam nie ma, są iluzoryczne” - dodał Reznikow.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-