Jedna trzecia Ukraińców spodziewa się, że rok 2021 będzie lepszy niż poprzedni

Jedna trzecia Ukraińców spodziewa się, że rok 2021 będzie lepszy niż poprzedni

Ukrinform
Jedna trzecia Ukraińców spodziewa się, że 2021 rok będzie lepszy niż poprzedni, ale wielu uważa, że będzie gorzej.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej w dniach 2-3 lutego 2021 r. przez grupę socjologiczną „Rating”, donosi Ukrinform.

„Jedna trzecia ankietowanych Ukraińców (30%) spodziewa się, że rok 2021 będzie lepszy od poprzedniego. Tyle samo osób uważa, że będzie gorzej (31%). 34% ankietowanych nie spodziewa się zmian w nowym roku”.

Zwraca się również uwagę, że od początku stycznia oczekiwania stały się bardziej pesymistyczne (w pierwszych dniach stycznia 52% spodziewało się lepszego roku). Młodzież, wyborcy partii „Sługa Narodu” i „Hołos”, stosunkowo lepiej oceniają sytuację i mają dobre oczekiwania.

Wyniki ankiety pokazały również, że 73% Ukraińców uważa, że kraj zmierza w złym kierunku, 17% - w dobrym, kolejne 10% - jest niezdecydowanych.

Ogólnoukraińskie badanie opinii publicznej zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2000 wywiadów. Błąd statystyczny badania z prawdopodobieństwem 0,95 nie przekracza: 2,2%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-