Ukraina przeznaczyła prawie 4 miliardy na szczepienia przeciw COVID - Stepanow

Ukraina przeznaczyła prawie 4 miliardy na szczepienia przeciw COVID - Stepanow

Ukrinform
Na kampanię szczepień przeciwko koronawirusowi na Ukrainie przeznaczono 3,9 mld UAH.

Minister zdrowia Maksym Stepanow powiedział to podczas przemówienia na Ogólnoukraińskim Forum „Ukraina 30. Koronawirus: wyzwania i odpowiedzi”, donosi korespondent Ukrinformu.

„Budżet państwa Ukrainy na 2021 rok zapewnia łącznie ponad 3,9 mld hrywien na kampanię szczepień. Obejmuje to i bezpośrednio zakup szczepionek” - powiedział Stepanow.

Przypomniał, że zakup szczepionek decyzją rządu przeprowadzi międzynarodowa organizacja Crown Agents, z którą Ukraina współpracuje od 2015 roku.

Zdaniem ministra w ramach inicjatywy COVAX Ukraina powinna otrzymać 8 mln dawek szczepionki, w szczególności 117 tys. dawek wyprodukowanych przez BioNTech / Pfizer oraz od 2,2 mln do 3,7 mln dawek szczepionki AstraZeneca w pierwszym i drugim kwartale.

Jak podawał Ukrinform, Ministerstwo Zdrowia planuje rozpocząć szczepienia przeciwko koronawirusowi w lutym 2021 roku. Ma prowadzić wielopoziomową kampanię, której celem jest objęcie szczepieniami co najmniej 50% populacji kraju w latach 2021-2022.

Na Ukrainie stanem na dziń 8 lutego potwierdzono laboratoryjnie 1246990 przypadków koronawirusa, z czego 2141 przypadków w ciągu ostatniej doby.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-