Zełenski porównał ludzi bez masek do pijanego kierowcy na drodze

Zełenski porównał ludzi bez masek do pijanego kierowcy na drodze

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski uważa, że kary za zaniedbanie noszenia masek ochronnych są skuteczne, ale dla każdego Ukraińca bardziej efektywna byłaby świadomość odpowiedzialności za zdrowie innych.

Jak donosi korespondent Ukrinform, głowa państwa stwierdził to podczas rozmowy z dziennikarzami w ramach Ogólnoukraińskiego Forum „Ukraina 30. Koronawirus: Wyzwania i Odpowiedzi”.

„Nie powiedziałbym, że (kary pieniężne) nie działają, karzemy tysiące ludzi - co tydzień otrzymuję informacje na naszej Covid naradzie… Są grzywny, ale w zasadzie nadal tylko w głowie… . Informacyjnie musimy współpracować, aby wszyscy byli świadomi zagrożenia. To tak, jakby ktoś prowadził pijany po drodze. Pytanie nie polega (tylko) na tym, że on może umrzeć, ale że inni ludzie mogą umrzeć przez niego. Dlatego potrzebujemy odpowiedzialności” - powiedział Zełenski.

W tym kontekście Prezydent zwrócił również uwagę na znaczenie dobrowolnych szczepień przeciwko koronawirusowi po rozpoczęciu tego procesu na Ukrainie. Jego zdaniem, przedstawiciele niektórych zawodów, w szczególności nauczyciele i lekarze pracujący z pacjentami z koronawirusem, nie mają prawa odmówić.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-