Do Rady weszłoby dziś siedem partii

Do Rady weszłoby dziś siedem partii

Ukrinform
W rankingu sił politycznych, które Ukraińcy poparliby w przypadku wyborów do Rady Najwyższej, liderują: „Opozycyjna Platforma - Za Życie” i „Europejska Solidarność”.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii, donosi Ukrinform.

Według opublikowanych wyników, gdyby wybory do Rady Najwyższej Ukrainy odbyły się w drugiej połowie stycznia, najwięcej głosów spośród proponowanych w sondażu sił politycznych uzyskałaby partia „OPZŻ”, na którą zagłosowałoby 15,7% ogółu respondentów i 20,7%, spośród tych, którzy zdecydowali się na wybór.

Na drugim miejscu - „Solidarność europejska”, którą poparłoby 11,6% wszystkich respondentów i 15,3% zdecydowanych.

Kolejne miejsce zajmują „Batkiwszczyna” (odpowiednio 9,5% i 12,6%) oraz „Sługa Narodu” (8,5% i 11,2%).

Ponadto, zgodnie z badaniem, ponad 5% próg wyborczy pokonują: „Siła i honor” (6,3% i 8,3%), „Hołos” (4,2% i 5,6%) i „Ukraińska strategia Hrojsmana” (4% i 5,3%).

Partia Szarija (3,5% i 4,6%), UDAR (3,3% i 4,4%) oraz „Swoboda” (2,9% i 3,8%) są blisko pokonania progu wyborczego. Inne partie mają mniejsze poparcie.

Ogólnoukraińskie badanie opinii publicznej zostało przeprowadzone 22 stycznia 2021 r. przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 1005 wywiadów. Błąd statystyczny badania (z prawdopodobieństwem 0,95 i bez uwzględnienia efektu projektowego) nie przekracza: 3,1% - dla wskaźników bliskich 50%, 2,7% - dla wskaźników bliskich 25%, 2,1% - dla wskaźników bliskich 12 %, 1,4% - dla wskaźników bliskich 5%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-