Ukraińcy mniej boją się COVID-19

Ukraińcy mniej boją się COVID-19

Ukrinform
Ukraińcy mają mniejszy poziom lęku co do tego, że oni lub ich bliscy zachorują na koronawirusa.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej w dniach 14-16 stycznia przez grupę socjologiczną „Rating”, donosi Ukrinform.

„W porównaniu z poprzednimi badaniami, zmniejszył się poziom lęku co do tego, że koronawirusem zarażą się respondenci osobiście lub ich bliscy. Faktem, że COVID-19 zachoruje się osobiście, około 40% jest zaniepokojonych (w listopadzie 2020 r. - 57%). 78% martwi się możliwą chorobą rodziny i znajomych (w listopadzie - 87%). Starsi respondenci i kobiety są bardziej zaniepokojeni perspektywą zachorowania”- czytamy w oświadczeniu.

Jednocześnie 16% respondentów uważa, że już chorowało lub choruje na COVID-19, 80% respondentów uważa, że nie chorowało, a 4% nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie. Relatywnie więcej osób, które zgłosiły, że chorowały, odnotowano w miastach oraz w średniej grupie wiekowej (30-59 lat).

Według sondażu 51% respondentów jest zainteresowanych wiadomościami o koronawirusie, 26% względnie, 12% - rzadko. 10% respondentów w ogóle nie jest zainteresowanych tą informacją. Osoby starsze są bardziej zainteresowane takimi wiadomościami. W dynamice znaczenie informacji o koronawirusie stopniowo spada.

Sondaż przeprowadzony został w dniach 14-16 stycznia przez grupę socjologiczną „Rating” metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 1600 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2,4 %.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-