Ponad 7 000 obywateli Ukrainy otrzymało w zeszłym roku „Kartę Polaka”

Ponad 7 000 obywateli Ukrainy otrzymało w zeszłym roku „Kartę Polaka”

Ukrinform
W ciągu ostatniego roku 7 094 obywateli Ukrainy otrzymało dokument potwierdzający ich przynależność do narodu polskiego – powiedziała służba prasowa polskiego MSZ w odpowiedzi na pytanie korespondenta Ukrinform.

Według MSZ ponad 130 000 obywateli Ukrainy otrzymało „Kartę Polaka” od czasu jej powstania w 2008 roku.

„Kartę Polaka” to dokument potwierdzający przynależność osoby do Narodu Polskiego poza historyczną ojczyzną. Ustawa „O Karcie Polaka” została przyjęta przez polski Sejm w dniu 7 września 2007 r.

Właściciel tego dokumentu ma w Polsce szereg korzyści. W szczególności jest to uproszczona procedura uzyskania zezwolenia na pobyt stały w kraju, przyspieszona procedura uzyskania obywatelstwa. Ponadto istnieją korzyści z przyjęcia na uniwersytety, podróży środkami transportu publicznego i nie tylko.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-