Zełenski nadal prowadzi w rankingu zaufania wśród polityków

Zełenski nadal prowadzi w rankingu zaufania wśród polityków

Ukrinform
W rankingu zaufania wśród polityków krajowych prowadzi prezydent Wołodymyr Zełenski, któremu ufa 41% respondentów, a 54% nie.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez grupę socjologiczną „Rating”, donosi Ukrinform.

Na drugim miejscu pod względem zaufania znajduje się Przewodniczący Rady Najwyższej Dmytro Razumkow - ufa mu 29% respondentów, 37% - nie ufa (29% - nie zna). 27% ufa Jurijowi Bojko, współprzewodniczącemu „OPZŻ”, 55% nie ufa mu, kolejne 12% go nie zna; Julii Tymoszenko, liderce „Batkiwszczyny”, ufa 26%, nie ufa 69%; Liderowi „Solidarności Europejskiej” Petro Poroszenko - odpowiednio 23% i 73%. 14% ufa premierowi Denisowi Szmyhalowi, ponad jedna czwarta go nie zna, a ponad połowa nie ufa.

Sondaż pokazał też, że gdyby w najbliższym czasie na Ukrainie odbyły się wybory prezydenckie, to dotychczasowy prezydent Zełenski zdobyłby większość głosów.

Poparłoby go 26,2% spośród tych, którzy zamierzają głosować i zdecydowali o wyborze.

Na drugim miejscu znalazłby się Bojko z „OPZŻ”, na którego głosowałoby 16,6%. Na Poroszenkę zagłosowałoby 13,3% wyborców.

Tymoszenko - 10,5%, lider partii „Władza i honor” Ihor Smeszko - 6,4%, były premier Wołodymyr Hrojsman - 6,1%, lider Partii Radykalnej Ołeh Laszko - 4,7%, były kandydat na prezydenta Kijowa Serhij Prytuła - 4,1%, lider „Swobody” Oleh Tiahnybok - 2,6%, prezydent Kijowa Witalij Kliczko- 2,3%.

Liderem parlamentarnego rankingu jest partia „Sługa Narodu”, którą gotowe jest poprzeć 21,6% respondentów.

17,4% - partię „OPZŻ”, 14,5% - partię „Solidarność Europejska” i 10,9% - partię „Batkiwszczyna”.

5,7% zagłosowałoby na partię „Ukraińska Strategia” Hrojsmana, 5,6% na „Partię Radykalną”, 3,7% na partię „Za przyszłość”, 3,2% na partię „Swoboda” ,a „UDAR” Witalija Kliczki - 3,1%, na partię Szarija - 2,9%, na partie „Hołos” i „Siła i honor” - po 2,8% każda, na partię „Nasz Kraj” - 2,2%.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 2-4 stycznia 2021 r. metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2500 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-