Jak Ukraińcy ocenili noworoczne orędzie Zełenskiego

Jak Ukraińcy ocenili noworoczne orędzie Zełenskiego

Ukrinform
70% Ukraińców widziało noworoczne orędzie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, a 43% pochwaliło.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez grupę socjologiczną „Rating”, donosi Ukrinform.

35% respondentów oceniło noworoczne orędzie głowy państwa neutralnie, 21% negatywnie.

Ci ostatni to przede wszystkim mieszkańcy Wschodu, starsi respondenci, wyborcy partii „Platforma Opozycjyjna”, „Solidarność Europejska” i „Swoboda” - stwierdzili socjolodzy.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 2-4 stycznia 2021 r. metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2500 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2%.

Przypomnijmy, w tym roku noworoczne Orędzie Prezydenta do Ukraińców zostało przedstawione w formie rozmowy z dziećmi. W szczególności Zełenski mówił o bohaterach 2020 roku, budowie dróg, uwolnieniu więźniów, zawieszeniu broni w Donbasie i nie tylko.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-