Ponad 80% Ukraińców planuje świętować Nowy Rok w domu

Ponad 80% Ukraińców planuje świętować Nowy Rok w domu

Ukrinform
W tym roku 81% Ukraińców planuje świętować Nowy Rok w domu, z rodziną - powiedział Petro Burkowski, analityk z Fundacji „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa, przedstawiając wyniki ogólnopolskiego sondażu w Ukrinform.

„W tym roku czterech na pięciu Ukraińców, 81 procent respondentów, stwierdziło, że planuje świętować Nowy Rok w domu, z rodziną, a 9% respondentów ma nadzieję spędzić Sylwestra u znajomych lub krewnych” - powiedział Burkowski.

Zauważył, że w porównaniu do 2018 i 2019 roku liczba respondentów, którzy będą świętować Nowy Rok w gronie rodzinnym, wzrosła o prawie 14% , a odsetek odwiedzających zmniejszył się o połowę.

Badanie wykazało również, że co piąty młody człowiek (czyli 23% respondentów w wieku 18-29 lat) planuje świętować Nowy Rok w firmie. Wśród respondentów w wieku 60+ 7% spędzi Sylwestra przed telewizorem, a 6% w ogóle nie będzie świętować. A wśród mężczyzn więcej (12,5%) nie świętuje niż wśród kobiet (6%).

Ogólnopolskie badanie opinii publicznej zostały przeprowadzone przez Fundację „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa wspólnie z Kijowskim Międzynarodowym Instytutem Socjologii (KMIS) w dniach od 5 do 13 grudnia 2020 r. Zastosowana była metoda wywiadów osobistych na 2004 respondentach, którzy mieszkają w 131 miejscowościach Ukrainy (z wyjątkiem Autonomicznej Republiki Krymu i Donbasu). Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji Ukrainy (18 lat i więcej) w oparciu o cechy takie jak płeć, wiek i rodzaj miejsca zamieszkania (miasto / wieś). Błąd statystyczny próby (z prawdopodobieństwem 0,95 i efektem projektowym 1,5) nie przekracza 3,3%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-